Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy oldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani. A weboldalunkon történő további böngészéssel hozzájárul a cookie-k használatához.
hat nat bga harmas logo

A Határtalanul program megvalósult a Magyar Kormány támogatásával.

×

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 Az út folytatódik
„Az Úr pedig előttük ment nappal felhőoszlopban, hogy vezesse őket az úton, éjjel meg tűzoszlopban, hogy világítson nekik, és éjjel-nappal mehessenek.” (Mózes második könyve 13:21)
Újra lezártunk egy évet, elérkezett a leltár ideje. Számba vehetjük az elmúlt év eseményeit: hálát adhatunk az örömteli dolgokért, talán még mindig feldolgozás alatt vannak a szomorú, próbákkal teli történések. Jó lenne, ha tudnánk időt szánni arra, hogy Isten igéjének fényében, Szentlelkének segítségével megpróbálnánk mögé látni az elmúlt évben történteknek. Olykor utólag derül ki, hogy miért kellett átélni az eseményeket: miért is záródtak be előttünk kapuk, vagy miért nyíltak meg újak. Egy biztos: az Isten oltalma alá húzódó lelkek élethelyzetei mögött mindig munkálkodik a Teremtő, még akkor is, ha mi nem értjük, nem tűnik logikusnak számunkra, vagy nagyon nehéz elhordozni azokat.
A megértésben segíthet Mózes második könyvének 13. és 14. fejezete. Mózes Isten hatalmának erejével vezette ki a népet az egyiptomi rabszolgaság házából. A történetből kiderül, hogy kerülőúton vezette őket, pedig a logikusnak látszó rövidebb út megfelelőbbnek tűnhetett számukra. Így akadályozta meg, hogy a harcban tapasztalatlan nép elkerülje az erősebb ellenféllel való ütközet veszteségeit. Isten bölcs, Ő többet lát az életünkből, jobban ismer bennünket, mint mi önmagunkat, és látja a jövőnket, amely nem várt veszélyeket rejthet. Az Úr látható módon és a színfalak mögött munkálkodva is jelen volt a kivonuláskor. Így vezeti ma is a benne bízókat.
Adjunk hálát az elmúlt év látható, érthető isteni vezetéséért, és imádkozzunk a még homályban lévő megtapasztalások megértéséért, vagy engedjük el kérdéseinket, ha nincsenek válaszaink. Ehhez Istenbe vetett feltétel nélküli bizalom kell, szeretetének, kegyelmének ismerete, személyes, élő kapcsolat, amely mindennap alázattal és vágyakozva keresi az Úr akaratát. Szabadabb lélekkel indulhatunk neki az új évnek, ha elengedjük kudarcainkat, amelyekből tanulhattunk, kérhetünk új lehetőségeket, hogy kijavíthassuk elrontott dolgainkat, kérhetjük a felüdülést vagy nagyobb erőt az előttünk álló úthoz. Talán ma jött el a pillanat, hogy szívünket megnyitva beengedjük az isteni vezetést Jézus Krisztus által az életünkbe. Lehet, hogy nagyobb hitre, bizalomra lenne szükségünk, hogy jobban rá tudjuk bízni magunkat az ige általi isteni útmutatásra. Csendesedjünk el az új év kezdetén, és keressük az Isten által elkészített felhő- és tűzoszlopainkat a 2024-es évben! Áldott utat kívánok!

(Kiss János írása)

 

 

{gallery}/cikkfoto/hetiige{/gallery}

                                                                        

1%

1szazalekTegyünk közösen az iskoláért!
 
Ajánlja fel adója 1%-át, amellyel ön is hozzájárul iskolánk fejlesztéséhez!
Öt Talentum Közhasznú Alapítvány: 19122737-1-09
Magyarországi Baptista Egyház 0286
 
Köszönjük.
Az iskola kisdiákjai és tanítói

 

Környezetvédelem

kornyezet

Támogatás

kpmsft-Education8Kérjük, támogassa iskolánkat az alábbi számlaszámon!

Kedvezményezett: Debreceni Baptista Gyülekezet 

Számlaszám: OTP 11738008-20877620
Közlemény: Talentum Baptista Általános Iskola