Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy oldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani. A weboldalunkon történő további böngészéssel hozzájárul a cookie-k használatához.
hat nat bga harmas logo

A Határtalanul program megvalósult a Magyar Kormány támogatásával.

 HETI IGE
Krisztusi szelídség
„A ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt!” (Pál levele a filippiekhez 4:5)
Isten igéje bizonyságtevő életre hív mindannyiunkat. Az igazi öröm forrása Isten szeretetéből fakad: ez a szeretet Jézus Krisztusban áradt ki ránk, a megváltás ajándéka által lehet a miénk. A szelídség a Krisztust követő élet gyümölcse. Nem magunkra erőltetett viselkedésformáról beszél itt az ige, hanem a Szentlélek által termett és érlelt mennyei gyümölcsről. A Lélek ajándékáról, amely mindenki felé megnyilvánulhat, és független a körülöttünk élők magatartásától, Krisztus szeretetét árasztja, eleven bizonyságtételként az emberek felé. Milyen ez a szelídség, hol találkozhatunk vele? Ez a szelídség tud tűrni és kevesebbel beérni, oda tudja szánni magát másokért. A Bibliát olvasva megláthatjuk a testté lett Istenről szóló evangéliumi történetekben: Jézus lehajolt az elesettekhez, betegeket gyógyított, okkult erők által fogvatartott lelkeket szabadított meg, és személyválogatás nélkül hirdette a megtérés üzenetét. Ott volt Jézus tekintetében, amikor Péter megtagadta őt, megnyilvánult a kereszten elmondott imádságában, amikor az őt megfeszítő, üvöltő tömegre tekintve nem angyali seregeket hívott, hanem megbocsátásért imádkozott. Jézus Krisztus megmutatta a szelídség erejét, amely a bűnre kegyelemmel, a gyűlöletre szeretettel válaszolt. Ez a szelídség a Szentlélek által győzedelmeskedhet, lelkeket menthet meg ma is. A szelíd erő hatalmasabb a világ összes pusztító fegyverénél: ez nem öl, hanem életet ad, megszabadít a bűn fogságából, összetöri a gonoszság hatalmát, lefegyverzi a sátáni erőket, és Jézus Krisztus kegyelme által üdvösséget ad. Ó, bár tudnánk mi is krisztusi szelídséggel élni, járná át ennek az illata a gyülekezeteinket, bontaná le a falakat a kapcsolatainkban, családjainkban, munkahelyeinken! Oltaná ki az emberek között pusztító gyilkos indulat erejét, a gonoszság, zűrzavar és ellenségeskedés lelkületét! Újítaná megfáradt lelkünket, reformálná meg életgyakorlatunkat, hogy Krisztusra tudjunk mutatni! „Legyen minden ember előtt ismert!” A Szentlélek segítségével éljünk mi is így, legyünk Krisztust követő, élő bizonyságtevők, hirdessük Isten örömhírét, ne csak szavakkal, hanem tettekkel is:

„A ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt!”

(Kiss János írása)

 

 

                                                                        

1%

1szazalekTegyünk közösen az iskoláért!
 
Ajánlja fel adója 1%-át, amellyel ön is hozzájárul iskolánk fejlesztéséhez!
Öt Talentum Közhasznú Alapítvány: 19122737-1-09
Magyarországi Baptista Egyház 0286
 
Köszönjük.
Az iskola kisdiákjai és tanítói

 

Környezetvédelem

kornyezet

Támogatás

kpmsft-Education8Kérjük, támogassa iskolánkat az alábbi számlaszámon!

Kedvezményezett: Debreceni Baptista Gyülekezet 

Számlaszám: OTP 11738008-20877620
Közlemény: Talentum Baptista Általános Iskola