hat nat bga harmas logo

A Határtalanul program megvalósult a Magyar Kormány támogatásával.

2018-19-es tanévben elért sikereink

November 8-án iskolánk négy tanulója vett részt a kótaji Országos Baptista Mesemondó Versenyen,
melyet Arany László mesegyűjtő halálának 120. éves évfordulója tiszteletére rendeztek.

Pálosi Panna a 3. évfolyamot képviselte (felkészítő tanára: Pótor Mirjam), a 4. osztályosok közül Lakó Petra 1. helyezést ért el, Szilágyi Anna 5., Juhász Emma Tamara 6. helyezéssel zárta a megmérettetést (felkészítő tanáruk: Szalay-Rácz Edina).

Matek Guru 4 fős matematikai versenyen mindhárom 4. évfolyamos csapatunk bejutott a területi döntőbe (holtversenyben 1., 3. és 4. hely).

Megszületett az első sakk sikerünk is: Juhász Panna 4. osztályos tanuló részt vett a Debreceni Géniusz Kupán, ahol különdíjas lett, illetve ő képviselte iskolánkat a Városi Sakk Diákolimpián, ahol 6. helyen végzett a saját korcsoportjában.

Az országos Zrínyi Ilona Matematika Versenyen eredményesen képviselte iskolánkat két tanuló: Juhász Emma Tamara (4. o.) és Kádár Dóra (5. o.). Felkészítő tanáraik: Száváné Török Emese és Kriczky Katalin.

A Matekguru verseny területi döntőjére Nádudvaron került sor február 1-jén. Intézményünkből három csapat is bejutott a döntőbe, akiknek Száváné Török Emese kolléganő volt a felkészítő tanára:

1.     csapat: Horváth Domokos, Puskás Zalán, Böszörményi Dániel, Orosz Bence

2.     csapat: Juhász Panna, Horváth Dóra, Ördög Zakariás, Tiba Lóránd

3.     csapat: Boros Flóra, Juhász Emma Tamara, Lakó Petra, Szilágyi Anna

A Hunyadi János Általános Iskola február 18-i komplex vetélkedőjén – melynek címe a „Hunyadiak nyomában” volt – két tanuló mondaolvasó versenyen (Lakó Petra 4. o., Bodó Béla Bendegúz 2. o.), kettő pedig rajzversenyen (Kádár Bernadett, Nagy Zsolt 2. o.) képviselte iskolánkat. Felkészítő tanáraik Kecskeméti Edit és Szalay-Rácz Edina voltak.

Március 07-én az Arany János Városi Versmondó Versenyen Tóth Szófia Andrea 2. osztályos tanuló különdíjas lett.

Az I. Nemzetközi Diószegi Népzenei Versenyen szólóének kategóriában Pálosi Emma (1.o.) arany, Pálosi Panni (3.o.) ezüst minősítést szerzett. Csoportos ének kategóriában Pálosi Emma, Tóth Szófia Andrea (2.o.) és Kádár Bernadett (2.o.) arany, Pálosi Panni (3.o.), Fábián Bianka (4.o.), Szombati Szandra (4.o.) és Serbán Luca (4.o.) ezüst minősítéssel végzett.

Március 22-én a MEA népdaléneklési versenyén Pálosi Emma (1.o.) szóló kategóriában 3. helyezést ért el, csoportos kategóriában különdíjat kapott Boros Flóra, Fábián Bianka (4.o.) és Pálosi Panna (3.o.)

Május 20-án iskolánk nyolc tanulója népdaléneklési versenyen vett részt Józsán, a Debreceni Lorántffy Zsuzsanna Általános Iskolában.
Felkészítő tanáruk, Orosz Péterné kísérte el őket erre a megmérettetésre.
Pálosi Panna 3. osztályos tanuló egyéniben 3. lett, Németh Jázmin, Pálosi Panna, Boros Flóra csoportban 3. helyezést ért el, Kádár Bernadett és Tóth Szófia különdíjat kapott énekléséért.